عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: کاغذ بسیار زیادی با ارز ۴۲۰۰ تومانی به کشور وارد شده است اما محتکران آن را انبار کرده‌اند تا در ایام انتخابات گرانتر بفروشند.کاغذ دولتی را برای انتخابات احتکار کرده‌اند به گزارش جهان نیوز، نصرالله پژمان فر با اشاره به گرانی کاغذ و نبود دفتر مشق دولتی در بازار، گفت: این مسئله یکی از نگرانی‌های اصلی ما است اما متاسفانه وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکنون برنامه مدونی را برای حل این مشکل ارائه نکرده است.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: کمیسیون فرهنگی مجلس از مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت خواسته است که در جلسه‌ای حضور یابند و راهکارهای خود برای حل مشکل کاغذ را به اعضای کمیسیون ارائه دهند تا برنامه‌ریزی‌های لازم در این راستا اتخاذ شود.
وی ادامه داد: همچنین ما با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس صحبت کرده‌ایم تا جلسه‌ای را درباره موضوع مذکور با وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار کنند که قطعاً این جلسه پیش از آغاز سال تحصیلی جدید برگزار خواهد شد.
سوء مدیریت دولتی‌ها باعث گرانی کاغذ شده است
پژمان فر در تشریح علت گرانی کاغذ گفت: مشکل اصلی در بازار کاغذ بی‌برنامگی و سوء مدیریت دولتمردان است چرا که کاغذ بسیار زیادی با ارز ۴۲۰۰ تومانی به کشور وارد شده است اما به علت عدم نظارت کافی، این کاغذها در انبار احتکار شده است.
وی عنوان کرد: ما خبرهایی داریم مبنی بر اینکه بسیاری از دلالان و مفسدان اقتصادی موقعیت حساس شروع سال تحصیلی را در نظر نمی‌گیرند و با احتکار کاغذ دولتی، به دنبال آن هستند که در اسفند ماه و ایام انتخابات آن را با قیمت بالاتری عرضه کنند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: دولت و دستگاه‌های نظارتی باید به موضوع احتکار کاغذ ورود کرده و با محتکران که کاغذ زیادی را انبار کرده‌اند، برخورد جدی کنند.
منبع:خانه ملت

آدرس های میهن نویس : www.mihannevis.com - www.mihannevis.ir
۰دیدگاه

ارسال نظر

برچسب ها